MySzkolimy.pl

Znajdź szkolenie dla siebie!

Specjalista ds. realizacji procesu inwestycyjnego zgodnie z prawem budowlanym - 3-dniowe warsztaty praktyczne. Możliwość indywidualnych konsultacji.

Jako pierwsza instytucja szkoleniowa w Polsce dbamy o to aby również szkolenia otwarte były dopasowane do oczekiwań oraz stylu pracy uczestników! Indywidualizacja szkolenia - dzięki udziałowi w takim szkoleniu uczestnicy osiągają oczekiwany przez pracodawcę poziom kompetencji i umiejętności.

Zajęcia są prowadzone metodą warsztatową opartą na aktywizacji uczestników szkolenia poprzez pracę w małych grupach, dyskusje na forum grupy oraz ćwiczenia, studia przypadków, scenki rodzajowe, pracę indywidualną, symulacje i mini- wykłady z omówieniem przykładów z życia i prezentacją multimedialną. Przedmiotem zajęć są realne trudności uwzględniające specyfikę danej branży oraz potrzeby i możliwości osób biorących udział w warsztatach. Uczestnicy uczą się poprzez doświadczenie ćwiczą różne sytuacje, mają możliwość konsultacji indywidualnych. Nauka poprzez kreatywność, elastyczność i osobiste doświadczenia jest najskuteczniejszą formą zdobywania nowych umiejętności.

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przede wszystkim omówienie przebiegu procesu inwestycyjnego krok po kroku z uwzględnieniem ustawy Prawo budowlane. Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość ugruntowania swojej wiedzy z zakresu prawa budowlanego, zdobycia praktycznych umiejętności przygotowania dokumentacji, zaplanowania inwestycji budowlanej oraz nadzoru w sprawowaniu kontroli nad przebiegiem procesu budowlanego.

Korzyści dla uczestników:

- zapoznanie się z zakresem odpowiedzialności uczestników procesu inwestycyjnego, ich zadaniami i rolą oraz możliwymi do wystąpienia ryzykami,

- utrwalenie przekazanej wiedzy poprzez ćwiczenia, analizę konkretnych przypadków oraz rozwiązywanie trudności z jakimi spotykają się Uczestnicy w codziennej pracy,

- poznanie trudnych zagadnień zarządzania oraz procedur stosowanych w kontraktach realizowanych według wzorców FIDIC w zrozumiałym i przystępnym przekazie,

- dyskusja moderowana dla zobrazowania najistotniejszych kwestii.

Grupa docelowa

Szkolenie zostało przygotowane z myślą o pracownikach urzędów administracji publicznej, pracownikach firm działających w branży budowlanej oraz wszystkich osobach, które uczestniczą w procesie budowlanym. Szkolenie pozwoli na rozszerzenie umiejętności i kompetencji w zakresie przepisów regulujących prawidłową realizację procesu inwestycyjnego oraz zastosowanie ich w praktyce.  

Program

DZIEŃ PIERWSZY

Źródła informacji o nieruchomości:

księga wieczysta / zbiór dokumentów,

ewidencja gruntów i budynków,

studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy,

miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Pojęcia ustawowe w prawie budowlanym.

roboty budowlane: budowa, rozbudowa, nadbudowa, przebudowa, remont,

obiekty budowlane: budynki, obiekty małej architektury, budowle,

obszar oddziaływania obiektu budowlanego,

rozpoczęcie robót budowlanych,

zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego.

Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu przeznaczenie, procedura uzyskania, cechy szczególne.

Procedura ustalania warunków zabudowy:

zawartość wniosku,

przebieg postępowania,

ustalenia decyzji.

Procedura ustalania lokalizacji inwestycji celu publicznego:

zawartość wniosku,

przebieg postępowania,

ustalenia decyzji;

pojęcie €žinstytucji celu publicznego w orzecznictwie NSA.

Odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych szansa na inwestycje niekonwencjonalne.

Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia i prowadzenia robót budowlanych.

pozwolenie na budowę,

zgłoszenie robót budowlanych,

dziennik budowy,

zawiadomienie o rozpoczęciu robót budowlanych.

Konserwator zabytków a inwestycja budowlana.

Rodzaje ochrony zabytków w odniesieniu do terenu / obiektów.

Uprawnienia konserwatora zabytków.

Obowiązki inwestora w kontekście ochrony zabytków.

Konserwator zabytków w trakcie procesu inwestycyjnego.

DZIEŃ DRUGI

Przebieg procesu budowlanego.

wszczęcie inwestycji,

prawa i obowiązki uczestników procesu budowlanego:

inwestor,

inspektor nadzoru inwestorskiego,

projektant,

kierownik budowy (robót),

istotne i nieistotne zmiany w projekcie budowlanym (charakterystyka pojęć skutki),

nakaz wstrzymania robót,

katastrofa budowlana,

zakończenie budowy,

odpowiedzialność uczestników procesu budowlanego.

Oddanie obiektu do użytkowania.

zgłoszenie obiektu do użytkowania,

pozwolenie na użytkowanie,

zakres obowiązkowej kontroli,

użytkowanie obiektu budowlanego przed zakończeniem wszystkich robót (częściowe).

Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego.

zgłoszenie,

sprzeciw,

opłata legalizacyjna.

Samowola budowlana i jej konsekwencje.

budowa obiektu bez (z przekroczeniem) pozwolenia na budowę,

budowa obiektu bez zgłoszenia lub pomimo sprzeciwu,

wykonywanie robót budowlanych niezgodnie z przepisami,

wykonywanie robót budowlanych pomimo nakazu ich wstrzymania.

Prawo wodne a proces budowlany.

urządzenia wodne definicja ustawowa,

pozwolenie wodno prawne charakterystyka, cel, treść,

samowola budowlana w prawie wodnym,

obowiązki właściciela urządzenia wodnego,

koszty utrzymania urządzenia wodnego,

ograniczenia korzystania z gruntów w związku z istnieniem urządzenia wodnego.

DZIEŃ TRZECI

Dokumentowanie postępu rzeczowego procesu inwestycyjnego.

harmonogram robót,

raporty wykonawcy,

protokoły odbioru częściowego i końcowego,

rady budowy.

Zabezpieczenie należytego wykonania.

kaucja zabezpieczająca,

gwarancja bankowa / ubezpieczeniowa,

weksel,

zastaw.

Dokumentacja powykonawcza.

obmiar powykonawczy,

projekt powykonawczy,

dokumenty gwarancyjne / eksploatacyjne itp.

Reguły FIDIC zarys zagadnienia.

Opłata adiacencka.

Renta planistyczna.

Certyfikaty

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Prowadzący

Trener

dr Bartłomiej Latos

Specjalizacja trenerska:

Radca prawny, doktor prawa, Arbiter Sądu Arbitrażowego przy Dolnośląskiej Izbie Gospodarczej. Na bieżąco współpracuje z podmiotami Skarbu Państwa (zarząd drogami krajowymi, budownictwo drogowe) oraz prywatnymi przedsiębiorcami z branży budowlanej i remontowo-konstrukcyjnej. Doradza również w kwestiach prawnych jednostkom samorządu terytorialnego. Członek Komisji Praw Człowieka przy Krajowej Radzie Radców Prawnych oraz przedstawiciel Krajowej Rady Radców Prawnych przy Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego. Laureat wyróżnienia w konkursie "Profesjonaliści Forbesa 2012 - Zawody Zaufania Publicznego", w kategorii Radca Prawny w województwie dolnośląskim. Specjalizuje się w tematyce prawa budowlanego, nieruchomości oraz zagospodarowania przestrzennego.

Trener

Włodzimierz Gawroński

Specjalizacja trenerska:

Problematyką prawa wodnego, drogowego oraz prawa budowlanego zajmuje się od kilkunastu lat.

Brał aktywny udział w licznych przedsięwzięciach inwestycyjnych z branży budowlanej, zarówno jako konsultant jak tez w roli szkolącego trenera. Praktycznym rezultatem tych szkoleń było zrealizowanie projektów Tor 10 Banku Światowego ( między innymi: Centrum Szkolenia MSP, Inkubator Przedsiębiorczości). W latach 1998 -2001 jako Wiceprezydent Miasta odpowiedzialny za inwestycje i zamówienia publiczne nadzorował kilkanaście dużych przedsięwzięć inwestycyjnych (szczególnie te, które dotyczyły Specjalnej Strefy Ekonomicznej). W latach 2001 - 2007 jako ekspert Banku PKOBP odpowiedzialny za jednostki samorządowe i projekty europejskie dotyczące inwestycji budowlanych - szkolił wielokrotnie pracowników samorządowych i bankowych w zakresie prawa budowlanego w powiązaniu z Prawem Zamówień Publicznych. Wielokrotnie szkolił pracowników Biura Pełnomocnika Rządu ds. „Programu Ochrony Dorzecza Górnej Wisły przed powodzią” w zakresie przygotowania szczegółowego projektu realizacji tego Programu.

Trener

adw. Rafał Dybka

Specjalizacja trenerska:

Prawnik (członek Warszawskiej Izby Adwokackiej), absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się przede wszystkim kompleksową obsługą kontraktów budowlanych oraz bieżącym doradztwem prawno – podatkowym dla firm działających w sektorze nieruchomości. Uczestniczył w szeregu postępowań weryfikacyjnych nieruchomości (due diligence) sporządzając z nich raporty wraz z wnioskami optymalizacyjnymi. Przygotował i nadzorował kilkanaście procesów kompleksowego przekształcania nieruchomości (w tym spory z organami samorządowymi) połączonych z robotami budowlanymi. W trakcie kariery zawodowej był zaangażowany w liczne projekty dotyczące wszelkich aspektów rynku nieruchomości, poczynając od fazy nabywania nieruchomości i zapewnienia środków finansowych, poprzez projektowanie i zagospodarowanie, proces konstrukcyjny, aż do fazy oferowania gotowego produktu. Reprezentował firmy z branży budowlanej w sporach dotyczących wykonawstwa robót budowlanych oraz windykacji należności za wykonane prace. Posiadł doświadczenie zarówno w negocjacji porozumień i umów, jak również w prowadzeniu procesu sądowego. W pracy trenerskiej wykazuje umiejętność jasnego i prostego przedstawiania nawet najbardziej skomplikowanych i złożonych tematów i zagadnień prawnych oraz łatwość w przekazywaniu treści. Jest autorem licznych projektów szkoleniowo-rozwojowych dla pracowników sektora publicznego i prywatnego.

Trener

adw. Magdalena Mitas

Specjalizacja trenerska:

Trener - praktyk. Specjalizuje się w prawie budowlanym, energetycznym, infrastrukturalnym, jak również zamówień publicznych i ochrony środowiska. Ekspert Business Center Club ds. energii środowiska. Współpracownik Katedry Publicznego Prawa Gospodarczego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wyróżniona w dziedzinie prawa energetyki i infrastruktury przez międzynarodowe wydawnictwo IFLR1000 w rankingu prawniczym Energy & Infrastructure Review CEE. Laureatka konkursu Dziennika Gazeta Prawna i Wydawnictwa LexisNexis „Rising Stars 2014”. Stypendystka Programu Wymiany Międzynarodowej Izby Adwokackiej w Paryżu w sekcji prawa energetycznego. Od 2008 r. prowadzi warsztaty szkoleniowe dla największych polskich oraz międzynarodowych przedsiębiorstw. Autorka kilkunastu opinii prawnych do projektów ustaw z zakresu prawa budowlanego, prawa energetycznego i ochrony środowiska, oraz artykułów naukowych.

Trener

Radosław Chojnicki

Specjalizacja trenerska:

Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Specjalista z zakresu prawa i postępowania administracyjnego oraz sądowoadministracyjnego. Posiada bogate doświadczenie w zakresie prawa budowlanego oraz tzw. prawa sąsiedzkiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał początkowo w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gorzowie Wielkopolskim oraz kancelariach prawnych. Jest wieloletnim pracownikiem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, gdzie jako inspektor wojewódzki w Oddziale Orzecznictwa Wydziału Infrastruktury prowadzi postępowania administracyjne i przygotowuje projekty rozstrzygnięć w sprawach budowlanych; w szczególności rozpatruje odwołania od decyzji w przedmiocie udzielenia pozwolenia na budowę. Współpracuje z wydawnictwem Wolters Kluwer w zakresie merytorycznej redakcji tekstów prawniczych dotyczących między innymi prawa budowlanego, prawa nieruchomości i postępowania administracyjnego. Posiadaną wiedzę z powodzeniem wykorzystuje współpracując z kancelariami prawnymi prowadzącymi sprawy z zakresu inwestycji budowlanych.

Harmonogram

Na kilka dni przed terminem wydarzenia skontaktujemy się z Państwem aby zapytać o Państwa oczekiwania, dotychczasowe doświadczenia i umiejętności, co pozwoli nam na częściowe dopasowanie programu szkolenia do Państwa potrzeb.

Harmonogram zajęć

szkolenie trwa 3 dni (24h)

zajęcia odbywają się w godzinach 10.00-18.00 pierwszego dnia oraz 09.00- 17.00 drugiego i trzeciego dnia

ze względu na warsztatową formę szkolenia maksymalna liczba uczestników to 25 osób

w programie szkolenia przewidziane są 2 przerwy kawowe oraz 2-daniowy obiad

Dzień I

Godz.10:00 -rozpoczęcie szkolenia

Godz.12:00 -przerwa kawowa

Godz.14.00 -przerwa obiadowa

Godz.16.00 -przerwa kawowa

Godz.18:00 -zakończenie szkolenia

Dzień II i III

Godz.09:00 -rozpoczęcie szkolenia

Godz.11:00 -przerwa kawowa

Godz.13.00 €“ przerwa obiadowa

Godz.15.00 -przerwa kawowa

Godz.17:00 -zakończenie szkolenia

Informacje organizacyjne

Inwestycja:

1690.00zł netto (+23% VAT)

Dla jednostek budżetowych finansujących udział w szkoleniu w minimum 70% lub w całości ze środków publicznych stawka podatku VAT = zw.

-cena zawiera:

-uczestnictwo w szkoleniu,

-materiały dydaktyczne [autorski podręcznik Uczestnika szkolenia, materiały dodatkowe wykorzystywane podczas warsztatów praktycznych]

-materiały piśmiennicze [notatnik, długopis]

-dyplom potwierdzający ukończenie szkolenia

-konsultacje poszkoleniowe

-każdy z Uczestników otrzyma indywidualną kartę rabatową upoważniającą do 10% zniżki na wszystkie kolejne szkolenia otwarte organizowane przez Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

-oraz serwisy kawowe i obiadowe (nie obejmuje noclegu).

zakwaterowanie.jpg

Cena szkolenia wraz z zakwaterowaniem:

Cena szkolenia dla 1 osoby wraz zakwaterowaniem na 2 doby w pokoju 1-osobowym ze śniadaniem i kolacją: 2410 zł netto (+23% Vat)

Zgłoszenie:

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w szkoleniu prowadzonym przez Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER należy uzupełnić formularz zgłoszenia online lub wydrukować kartę zgłoszenia, a następnie po jej uzupełnieniu odesłać faksem (61 6 247 936) lub mailem (info@szkolenia-semper.pl).

Po otrzymaniu przez nas zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych w celu potwierdzenia rezerwacji.

Kontakt:

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania:

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

SZKOLENIA | KONFERENCJE | DORADZTWO

ul. Libelta 1a/2

61-706 Poznań

alt

Godziny pracy biura: Pn-Pt 08.00 - 18.00

Departament szkoleń otwartych:

tel. 508 393 926

tel. 577 177 547

tel. 733 544 190

tel. 570 590 060

tel. (61) 3070303

tel. (61) 8102194

tel. (61) 4152036

tel. (61) 4152810

tel. (61) 4152820

fax. (61) 6 247 936

fax. (61) 2 786 300

info@szkolenia-semper.pl

www.szkolenia-semper.pl

Najważniejsze powody, dla których warto wybrać organizowane przez nas szkolenie:

1. Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER jest jedną z wiodących firm szkoleniowych w Polsce.

2. Naszym celem jest zapewnienie Państwu elastycznych rozwiązań doradczych i dostosowanych szkoleń w celu osiągnięcia rzeczywistych rezultatów i efektów w pracy zawodowej.

3. Gwarantujemy zajęcia prowadzone przez najlepszych w kraju specjalistów.

4. Liczne referencje i opinie potwierdzają wysoką jakość naszych usług: referencje

POLITYKA RABATOWA

Przy zgłoszeniu 2 -4 uczestników nasza polityka rabatowa przewiduje 10% zniżkę.

Przy zgłoszeniu 5 lub więcej uczestników nasza polityka rabatowa przewiduje 15% zniżkę.

Uwagi:

Powyższy program rozwojowy jest również dostępny w formie zamkniętej, wyłącznie dla pracowników Państwa firmy. W przypadku szkoleń zamkniętych zakres tematyczny poszczególnych bloków może ulec zmianie, ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej oczekiwania pracowników i potrzeby organizacji zlecającej szkolenie. Gwarantujemy wysoką jakość merytoryczną i organizacyjną szkolenia. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących zamkniętej formuły szkoleń prosimy o kontakt: info@szkolenia-semper.pl lub zachęcamy do skorzystania z formularza zapytania ofertowego.

Informacje podstawowe

Cena: 1690 zł Netto

Skontaktuj się z Organizatorem

Dane kontaktowe

Osoba kontaktowa: Magdalena Wolniewicz-Kesaria